GPU Planner: איזה GPU צריך ל-LLM
בחרו מודל פתוח או הזינו את הנתונים שלו, את פורמט המשקלים, את אורך ההקשר וכמה בקשות רצות במקביל. תקבלו את זיכרון ה-GPU שהוא צריך, על אילו GPUs הוא נכנס וכמה מכל אחד, קצב משוער ופקודה להרצה. כל תוצאה היא הערכה לפי datasheets של היצרנים וקובצי ה-config של המודלים.
הערכה הערכות לפי נתוני datasheet ו-config וההנחות המוצהרות, לא מדידות: הזיכרון הוא טווח, והקצב הוא סדר גודל ולא benchmark.
איפה זה רץ
הערכה הצעה: 1 × NVIDIA H100 SXM: נכנס גם ההערכה הזהירה נכנסת בזיכרון הזמין.
תוצאה
- זיכרון GPU על GPU אחד
- 51.67 GB עד 56.43 GB
- GPUs
- 1
- זיכרון לכל GPU
- 51.67 GB עד 56.43 GB
- זמין בכל GPU
- 72 GB
- קצב פלט, כל הבקשות
- 312 tokens בשנייה עד 518 tokens בשנייה
- קצב פלט, בקשה אחת
- 39 tokens בשנייה עד 65 tokens בשנייה
- משקלים
- 32.76 GB עד 34.32 GB
- KV cache
- 17.18 GB עד 17.18 GB
- תקורת ריצה
- 1.73 GB עד 4.93 GB
- KV cache לכל token
- 0.2621 MB
- GPUs במאגר שהמודל נכנס אליהם (עד 8 מכל אחד)
- 10
| שורה | ערך | הנחות בשימוש |
|---|---|---|
| משקלים | 32.76 GB עד 34.32 GB |
|
| KV cache: רצפים × הקשר × בייטים ל-token | 17.18 GB עד 17.18 GB | |
| תקורת ריצה | 1.73 GB עד 4.93 GB |
|
| סך הכול על GPU אחד | 51.67 GB עד 56.43 GB |
|
| לכל GPU על 1 × NVIDIA H100 SXM | 51.67 GB עד 56.43 GB |
|
| זמין ב-NVIDIA H100 SXM אחד | 72 GB |
|
| קצב פלט, כל הרצפים | 312 tokens בשנייה עד 518 tokens בשנייה |
|
הנחות
כל מספר שהתוצאה משתמשת בו ולא הזנתם. אפשר לשנות כל אחד מהם כך שיתאים למקרה שלכם.
- %
ברירת המחדל של gpu_memory_utilization ב-vLLM; השאר נשאר ל-driver ולתהליכים אחרים.
מקור · - ביטים למשקל ב-fp8הנחה8 ביט (הגדרה קבועה)
8 ביט למשקל; ה-scales לכל ערוץ או בלוק מוסיפים פחות מ-0.1 ביט.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - ביטים למשקל embedding, זהירהנחה16 ביט (הגדרה קבועה)
checkpoints מכווצים שמתפרסמים משאירים את מטריצות ה-embedding והפלט ב-16 ביט; הקצה הזהיר סופר אותן כך.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, אופטימיהנחה0.75 GB (הגדרה קבועה)
CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, זהירהנחה1.5 GB (הגדרה קבועה)
CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, אופטימיהנחה0.03 (הגדרה קבועה)
CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, זהירהנחה0.1 (הגדרה קבועה)
CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - רוחב פס זיכרון מנוצל, זהירהנחה0.5 (הגדרה קבועה)
החלק מרוחב הפס של הזיכרון לפי ה-datasheet שקרנלי decode אמיתיים מגיעים אליו: כל token שנוצר קורא את כל המשקלים פעם אחת.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - רוחב פס זיכרון מנוצל, אופטימיהנחה0.8 (הגדרה קבועה)
החלק מרוחב הפס של הזיכרון לפי ה-datasheet שקרנלי decode אמיתיים מגיעים אליו: כל token שנוצר קורא את כל המשקלים פעם אחת.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - ניצול חישוב, זהירהנחה0.3 (הגדרה קבועה)
החלק מקצב ה-tensor המרבי שמגיעים אליו כשרצפים רבים הופכים את ה-decode לתלוי בחישוב (2 FLOPs לפרמטר לכל token).
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - ניצול חישוב, אופטימיהנחה0.5 (הגדרה קבועה)
החלק מקצב ה-tensor המרבי שמגיעים אליו כשרצפים רבים הופכים את ה-decode לתלוי בחישוב (2 FLOPs לפרמטר לכל token).
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם. - חלק ממוצע של ההקשר שמלאהנחה0.5 (הגדרה קבועה)
כל צעד decode קורא גם את ה-KV cache של הרצפים; מניחים שרצף נמצא בממוצע בחצי מההקשר שלו.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם.
מה שהזנתם וההנחות ששיניתם נשמרים בקישור של העמוד, אחרי ה-#.
התאמה לכל GPU במאגר
הזיכרון של כל GPU לקוח מה-datasheet הרשמי שלו, עם היום שבו נקרא; נתון שנקרא לפני יותר מ-180 ימים מסומן כלא עדכני. הסטטוס הוא על GPU אחד; מספר ה-GPUs הנדרש הוא דרגת ה-tensor parallel הקטנה ביותר (1, 2, 4 או 8) שנכנסת.
| GPU | זיכרון | על GPU אחד (הערכה) | GPUs נדרשים, זהיר | GPUs נדרשים, אופטימי |
|---|---|---|---|---|
| NVIDIA B200 | 180 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H200 SXM | 141 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H100 SXM | 80 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H100 NVL | 94 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA A100 80GB SXM | 80 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA A100 80GB PCIe | 80 GB | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA L40S | 48 GB | לא נכנס | 2 | 2 |
| NVIDIA L4 | 24 GB | לא נכנס | 4 | 4 |
| NVIDIA GeForce RTX 5090 | 32 GB | לא נכנס | 4 | 2 |
| NVIDIA GeForce RTX 4090 | 24 GB | לא נכנס | 4 | 4 |
פקודה לדוגמה
נקודת התחלה עם הדגלים המתועדים של המנוע עבור ההקשר, הבקשות והפורמט האלה. כדאי לבדוק אותה מול התיעוד של המנוע בגרסה שלכם:
vllm serve Qwen/Qwen3-32B \
--tensor-parallel-size 1 \
--max-model-len 8192 \
--max-num-seqs 8 \
--gpu-memory-utilization 0.9 \
--quantization fp8
תיעוד המנוע
נתונים וגרסאות
מנוע GPU @anaroq/gpu 1.0.0 · נתוני GPU 2026.10.0 · נתוני מודלים 2026.10.0
קחו את התוצאה איתכם
הפקודה, והתוצאה כקובץ Markdown: מה שהזנתם, פירוק הזיכרון, ההתאמה לכל GPU, כל ההנחות והקישור שמשחזר את החישוב.
# GPU Planner: איזה GPU צריך ל-LLM
הערכה לפי ההנחות שמפורטות למטה, לא מדידה ולא התחייבות.
אין מקור: זו הנחה שלנו. שנו אותה אם אתם מכירים את המקרה שלכם.
## מה שהזנתם
- מודל פתוח: Qwen3 32B
- פורמט המשקלים: fp8
- פורמט ה-KV cache: bf16 (ברירת מחדל)
- הקשר לבקשה (tokens): 8,192
- בקשות במקביל: 8
- מנוע הרצה: vLLM
- GPU: הציעו לי GPU
## תוצאה
- זיכרון GPU על GPU אחד: 51.67 GB עד 56.43 GB
- GPUs: 1
- זיכרון לכל GPU: 51.67 GB עד 56.43 GB
- זמין בכל GPU: 72 GB
- קצב פלט, כל הבקשות: 312 tokens בשנייה עד 518 tokens בשנייה
- קצב פלט, בקשה אחת: 39 tokens בשנייה עד 65 tokens בשנייה
- משקלים: 32.76 GB עד 34.32 GB
- KV cache: 17.18 GB עד 17.18 GB
- תקורת ריצה: 1.73 GB עד 4.93 GB
- KV cache לכל token: 0.2621 MB
- GPUs במאגר שהמודל נכנס אליהם (עד 8 מכל אחד): 10
> הערכה: הערכות לפי נתוני datasheet ו-config וההנחות המוצהרות, לא מדידות: הזיכרון הוא טווח, והקצב הוא סדר גודל ולא benchmark.
## איפה זה רץ
הצעה: 1 × NVIDIA H100 SXM: נכנס (הערכה)
## התאמה לכל GPU במאגר
הזיכרון של כל GPU לקוח מה-datasheet הרשמי שלו, עם היום שבו נקרא; נתון שנקרא לפני יותר מ-180 ימים מסומן כלא עדכני. הסטטוס הוא על GPU אחד; מספר ה-GPUs הנדרש הוא דרגת ה-tensor parallel הקטנה ביותר (1, 2, 4 או 8) שנכנסת.
| GPU | זיכרון | על GPU אחד (הערכה) | GPUs נדרשים, זהיר | GPUs נדרשים, אופטימי |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| NVIDIA B200 | 180 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/hgx/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H200 SXM | 141 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/h200/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H100 SXM | 80 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/h100/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA H100 NVL | 94 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/h100/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA A100 80GB SXM | 80 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/a100/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA A100 80GB PCIe | 80 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/a100/), 2026-10-13) | נכנס | 1 | 1 |
| NVIDIA L40S | 48 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/l40s/), 2026-10-13) | לא נכנס | 2 | 2 |
| NVIDIA L4 | 24 GB ([Datasheet](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/l4/), 2026-10-13) | לא נכנס | 4 | 4 |
| NVIDIA GeForce RTX 5090 | 32 GB ([Datasheet](https://images.nvidia.com/aem-dam/Solutions/geforce/blackwell/nvidia-rtx-blackwell-gpu-architecture.pdf), 2026-10-13) | לא נכנס | 4 | 2 |
| NVIDIA GeForce RTX 4090 | 24 GB ([Datasheet](https://images.nvidia.com/aem-dam/Solutions/geforce/ada/nvidia-ada-gpu-architecture.pdf), 2026-10-13) | לא נכנס | 4 | 4 |
## פקודה לדוגמה
```sh
vllm serve Qwen/Qwen3-32B \
--tensor-parallel-size 1 \
--max-model-len 8192 \
--max-num-seqs 8 \
--gpu-memory-utilization 0.9 \
--quantization fp8
```
## נתונים וגרסאות
- מנוע GPU @anaroq/gpu 1.0.0 · נתוני GPU 2026.10.0 · נתוני מודלים 2026.10.0
- Qwen/Qwen3-32B: config.json: https://huggingface.co/Qwen/Qwen3-32B/blob/9216db5781bf21249d130ec9da846c4624c16137/config.json (2026-10-13)
- Qwen/Qwen3-32B: model card: https://huggingface.co/Qwen/Qwen3-32B (2026-10-13)
- vLLM: Engine Arguments: https://docs.vllm.ai/en/stable/configuration/engine_args.html (2026-10-16)
- vLLM: FP8 W8A8: https://docs.vllm.ai/en/stable/features/quantization/fp8.html (2026-10-16)
- vLLM: Quantized KV Cache: https://docs.vllm.ai/en/stable/features/quantization/quantized_kvcache.html (2026-10-16)
## פירוט
| שורה | ערך | הנחות בשימוש |
| --- | --- | --- |
| משקלים | 32.76 GB עד 34.32 GB | ביטים למשקל ב-fp8, ביטים למשקל embedding, זהיר |
| KV cache: רצפים × הקשר × בייטים ל-token | 17.18 GB עד 17.18 GB | – |
| תקורת ריצה | 1.73 GB עד 4.93 GB | ביטים למשקל ב-fp8, ביטים למשקל embedding, זהיר, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, אופטימי, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, זהיר, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, אופטימי, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, זהיר |
| סך הכול על GPU אחד | 51.67 GB עד 56.43 GB | ביטים למשקל ב-fp8, ביטים למשקל embedding, זהיר, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, אופטימי, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, זהיר, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, אופטימי, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, זהיר |
| לכל GPU על 1 × NVIDIA H100 SXM | 51.67 GB עד 56.43 GB | ביטים למשקל ב-fp8, ביטים למשקל embedding, זהיר, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, אופטימי, תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, זהיר, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, אופטימי, תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, זהיר |
| זמין ב-NVIDIA H100 SXM אחד | 72 GB | חלק מזיכרון ה-GPU שהשרת רשאי לנצל |
| קצב פלט, כל הרצפים | 312 tokens בשנייה עד 518 tokens בשנייה | ביטים למשקל ב-fp8, ביטים למשקל embedding, זהיר, רוחב פס זיכרון מנוצל, זהיר, רוחב פס זיכרון מנוצל, אופטימי, ניצול חישוב, זהיר, ניצול חישוב, אופטימי, חלק ממוצע של ההקשר שמלא |
## הנחות
- חלק מזיכרון ה-GPU שהשרת רשאי לנצל: 90%. ברירת המחדל של gpu_memory_utilization ב-vLLM; השאר נשאר ל-driver ולתהליכים אחרים. מקור: https://docs.vllm.ai/en/stable/configuration/engine_args.html (נקרא ב-16 באוק׳ 2026)
- ביטים למשקל ב-fp8: 8 ביט. 8 ביט למשקל; ה-scales לכל ערוץ או בלוק מוסיפים פחות מ-0.1 ביט. **הנחה**
- ביטים למשקל embedding, זהיר: 16 ביט. checkpoints מכווצים שמתפרסמים משאירים את מטריצות ה-embedding והפלט ב-16 ביט; הקצה הזהיר סופר אותן כך. **הנחה**
- תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, אופטימי: 0.75 GB. CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה. **הנחה**
- תקורת ריצה לכל GPU, קבועה, זהיר: 1.5 GB. CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה. **הנחה**
- תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, אופטימי: 0.03. CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה. **הנחה**
- תקורת ריצה, חלק מהמשקלים, זהיר: 0.1. CUDA context, שכבת ההגשה ומרחב העבודה של ה-activations בכל GPU: חלק קבוע וחלק שגדל עם המשקלים שה-GPU מחזיק. טווח מוצהר, לא מדידה. **הנחה**
- רוחב פס זיכרון מנוצל, זהיר: 0.5. החלק מרוחב הפס של הזיכרון לפי ה-datasheet שקרנלי decode אמיתיים מגיעים אליו: כל token שנוצר קורא את כל המשקלים פעם אחת. **הנחה**
- רוחב פס זיכרון מנוצל, אופטימי: 0.8. החלק מרוחב הפס של הזיכרון לפי ה-datasheet שקרנלי decode אמיתיים מגיעים אליו: כל token שנוצר קורא את כל המשקלים פעם אחת. **הנחה**
- ניצול חישוב, זהיר: 0.3. החלק מקצב ה-tensor המרבי שמגיעים אליו כשרצפים רבים הופכים את ה-decode לתלוי בחישוב (2 FLOPs לפרמטר לכל token). **הנחה**
- ניצול חישוב, אופטימי: 0.5. החלק מקצב ה-tensor המרבי שמגיעים אליו כשרצפים רבים הופכים את ה-decode לתלוי בחישוב (2 FLOPs לפרמטר לכל token). **הנחה**
- חלק ממוצע של ההקשר שמלא: 0.5. כל צעד decode קורא גם את ה-KV cache של הרצפים; מניחים שרצף נמצא בממוצע בחצי מההקשר שלו. **הנחה**
מחשבון gpu-planner 1.0.0 · מנוע @anaroq/calc 1.4.0 · תמונת נתונים 2026.10.4
פתיחת החישוב הזה: https://anaroq.com/he/tools/gpu-planner#k=eyJhc3N1bXB0aW9ucyI6e30sImNhbGMiOiJncHUtcGxhbm5lciIsImlucHV0Ijp7ImJhdGNoIjo4LCJjb250ZXh0VG9rZW5zIjo4MTkyLCJlbmdpbmUiOiJ2bGxtIiwiZ3B1IjoiYXV0byIsImt2RHR5cGUiOiJiZjE2IiwibWFudWFsQXR0ZW50aW9uSGVhZHMiOjMyLCJtYW51YWxIZWFkRGltIjoxMjgsIm1hbnVhbEhpZGRlblNpemUiOjQwOTYsIm1hbnVhbEt2SGVhZHMiOjgsIm1hbnVhbExheWVycyI6MzIsIm1hbnVhbFBhcmFtZXRlcnNCIjo4LjAzLCJtYW51YWxWb2NhYlNpemUiOjEyODI1NiwibW9kZWwiOiJxd2VuMy0zMmIiLCJxdWFudGl6YXRpb24iOiJmcDgifSwidiI6MX0
איך המחשבונים עובדים: https://anaroq.com/he/methodology#calculators
הקישור מחזיק את ההגדרות אחרי ה-#, ודפדפנים לא שולחים את החלק הזה לשרת.
מה הכלי עושה
הכלי מחשב את זיכרון ה-GPU שמודל LLM פתוח צריך לפי פורמט משקלים, אורך הקשר ומספר בקשות במקביל, ובודק אותו מול כל GPU במאגר: נכנס, צפוף או לא נכנס, וכמה GPUs נדרשים ב-tensor parallel. ל-GPU שבחרתם, או לזה שהוא מציע, הוא מוסיף קצב decode משוער ופקודה ל-vLLM או ל-Ollama. הנתונים מגיעים ממנוע ה-GPU של האתר (@anaroq/gpu), מה-datasheets של ה-GPUs ומקובצי ה-config של המודלים עצמם, כל אחד עם הגרסה והמקור שלו.
איך זה עובד
- משקלים = פרמטרים × ביטים למשקל ÷ 8. הקצה הזהיר משאיר את מטריצות ה-embedding והפלט ב-16 ביט, כמו ב-checkpoints מכווצים שמתפרסמים; ב-int4 נספרים 4.25 ביט בגלל ה-scales.
- KV cache = 2 × שכבות × ראשי KV × ממד ראש × בייטים (2, או 1 ב-fp8) × הקשר × בקשות במקביל: המקרה הגרוע ששרת שומר עבורו.
- תקורת ריצה לכל GPU = 0.75 עד 1.5 GB ועוד 3 עד 10% מהמשקלים שהוא מחזיק.
- התאמה: הסך הזהיר נכנס ב-90% מזיכרון ה-GPU (ברירת המחדל של vLLM), וצפוף כשרק הסך האופטימי נכנס. ב-tensor parallel על 1, 2, 4 או 8 GPUs המשקלים מתחלקים שווה וה-KV cache מתחלק עד מספר ראשי ה-KV; הדרגה חייבת לחלק את מספר ראשי ה-attention.
- הצעה: מבין ה-GPUs שהמודל נכנס אליהם, הכי מעט GPUs, אחר כך GPU עם תמיכה ב-FP8 כשהמשקלים ב-fp8, ואחר כך הכי מעט זיכרון לכל GPU. שום מחיר לא משפיע על הבחירה.
- קצב: כל token שנוצר קורא את כל המשקלים ואת ה-KV cache של הבקשות, ב-50 עד 80% מרוחב הפס של הזיכרון לפי ה-datasheet, אלא אם 30 עד 50% מכוח החישוב המרבי של ה-tensor (2 FLOPs לפרמטר לכל token) נמוך מזה. סדר גודל, לא benchmark.
דוגמה
Qwen3 32B ב-fp8, 8 בקשות במקביל של 8,192 tokens כל אחת, עם vLLM, וה-GPU לפי ההצעה:
Qwen3 32B · fp8 · KV bf16 · 8 × 8,192 tokens · vLLM · הצעת GPU
הערכה
- זיכרון GPU על GPU אחד
- 51.67 GB עד 56.43 GB
- GPUs
- 1
- זיכרון לכל GPU
- 51.67 GB עד 56.43 GB
- זמין בכל GPU
- 72 GB
- קצב פלט, כל הבקשות
- 312 tokens בשנייה עד 518 tokens בשנייה
- קצב פלט, בקשה אחת
- 39 tokens בשנייה עד 65 tokens בשנייה
- משקלים
- 32.76 GB עד 34.32 GB
- KV cache
- 17.18 GB עד 17.18 GB
- תקורת ריצה
- 1.73 GB עד 4.93 GB
- KV cache לכל token
- 0.2621 MB
- GPUs במאגר שהמודל נכנס אליהם (עד 8 מכל אחד)
- 10
מגבלות
- הערכה, לא מדידה: הזיכרון והקצב בפועל תלויים במנוע, בגרסה שלו, בקרנלים ובתעבורה. מדדו על החומרה שלכם לפני שאתם סומכים על זה.
- מודלים dense בלבד: מודלי mixture-of-experts דורשים מידול של הפרמטרים הפעילים, שאין בגרסה הזו.
- Tensor parallel בתוך שרת אחד, עד 8 GPUs; התקשורת בין ה-GPUs לא נספרת בקצב.
- המאגר מכיל datasheets של יצרן ל-GPUs של NVIDIA בלבד; אין בו מחיר או הצעה.
- פקודת Ollama צריכה את ה-tag של המודל או repository של GGUF, ורק אתם יכולים לבחור אותם.
מתודולוגיה: איך מחושבים המספרים
מקורות
קשורים
הצעד הבא
כלי ציבורי חינמי של אנרוק, חברה שבונה תשתיות מחשוב. מה אנרוק בונה